Yangiliklar

TOSHKENT DAVLAT IQTISODIYOT UNIVERSITETI “YIL TALABASI-2019” TANLOVI FAKULTET BOSQIChI BO'LIB O'TDI.

1428 Ko'rilgan Yangiliklar

TOSHKENT DAVLAT IQTISODIYOT UNIVERSITETI “YIL TALABASI-2019” TANLOVI FAKULTET BOSQIChI BO'LIB O'TDI.

Raislik qiluvchi: Dots. M. Tashxodjaev

Qatnashdilar: “Menejment” kafedrasi mudiri prof. N.Yo‘ldoshev,  “Korporativ boshqaruv” kafedrasi mudiri dots. M.Umarxodjaeva, “Bank ishi” kafedrasi mudiri PhD. U.Duskobilov, “Jahon Korporativ boshqaruvi” kafedrasi mudiri dots. N.Ismoilova, Korporativ boshqaruv fakulteti dekan o‘rinbosari PhD. D.Ismailov, Korporativ boshqaruv fakulteti dekan o‘rinbosari PhD. F.Axmedov, fakultet yoshlar ittifoqi sardori, fakultet talim-tarbiya maslahatchilari va iqtidorli talabalar.

Komissiya raisi M.Tashxodjaev, bugungi tanlovning universitet bosqichida “Yilning o‘z mutaxassisligi bo‘yicha eng bilimdon talabasi” nominasiyasi bo‘yicha fakultetdan 13 nafar talaba, “Yilning eng faol tashabbuskor-targ‘ibotchi talabasi” nominasiyasi bo‘yicha fakultetdan 7 nafar talaba, “Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi” nominasiyasi bo‘yicha fakultetdan 9 nafar talaba, “Yilning eng faol sportchi talabasi” nominasiyasi bo‘yicha fakultetdan 5 nafar talaba, “Yilning eng faol ijodkor talabasi” nominasiyasi bo‘yicha fakultetdan 11 nafar talaba, “Yilning eng faol bloger talabasi” nominasiyasi bo‘yicha fakultetdan 9 nafar talaba, “Yilning eng namunali tadbirkor talabasi” nominasiyasi bo‘yicha fakultetdan 6 nafar talaba ishtirok etmoqda, nizom asosida barcha hujjatlar taqdim etilgan.
Talabalarga o‘z taqdimotlarini amalga oshirish uchun 10 daqiqa vaqt berildi va komissiya a'zolari tomonidan berilgan savollarga qisqa, aniq javob berishlari so‘raldi.

 

I “Yilning o‘z mutaxassisligi bo‘yicha eng bilimdon talabasi” nominasiyasi bo‘yicha quyidagi g‘oliblar aniqlandi:


Birinchi o‘rin - Sulaymonov Samandarboy Adxambek o‘g‘li, 81 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Bank ishi ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, BD-92 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: D. Ismailov. - Korporativ boshqaruv fakulteti dekan o‘rinbosari).
Ikkinchi o‘rin - Abdullaev Azamat Akbar o‘g‘li, 68 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Menejment ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, MNP-92 guruhi talabasi, (Ilmiy rahbari: D. Yusupova – Menejment kafedrasi dosenti).
Uchinchi o‘rin - Rahimboeva Begoyim Doniyor qizi, 63 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar ta'lim yo‘nalishi, 3-kurs, MO-02 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: A. Zikriyoev – jahon iqtisodiyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi).

 

II. “Yilning eng faol tashabbuskor-targ‘ibotchi talabasi” nominasiyasi bo‘yicha quyidagi g‘oliblar aniqlandi:


Birinchi o‘rin - Muxtorov Murodjon Muxammadjon o‘g‘li, 87 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Bank ishi ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, BD-92 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: I. Saifnazarov – Ijtimoiy fanlar kafedrasi professori).
Ikkinchi o‘rin - Mirg‘ulomov Miraxror Alisher o‘g‘li, 62 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Menejment ta'lim yo'nalishi, 4-kurs, MNP-92 guruhi talabasi, (Ilmiy rahbari: D. Yusupova – Menejment kafedrasi dotsenti).
Uchinchi o‘rin - Ne'matova Muslimaxon Qahramon qizi, 57 ball, Korporativ boshqaruv fakul'teti, Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar ta'lim yo‘nalishi, 3-kurs, MO-61 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: N. To‘raev – jahon iqtisodiyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi).

 

III. “Yilning eng faol ixtirochi-innovator talabasi” nominasiyasi bo‘yicha quyidagi g‘oliblar aniqlandi:


Birinchi o‘rin - Kaxxarova Madina Muzaffarovna, 89 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar yo‘nalishi, 3-kurs, MO-02 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: N. Ismoilova – jahon iqtisodiyoti kafedrasi mudiri).
Ikkinchi o‘rin - Abdullaev Azamat Akbar o‘g‘li, 74 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Menejment ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, MNP-92 guruhi talabasi, (Ilmiy rahbari: D. Yusupova – Menejment kafedrasi dotsenti).
Uchinchi o‘rin - Fayzullaev Davronbek Dilmurodovich, 67 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Menejment ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, MNP-92 guruhi talabasi, (Ilmiy rahbari: G. Jo‘raeva – Menejment kafedrasi dotsenti).

 

IV. “Yilning eng faol sportchi talabasi” nominasiyasi bo‘yicha quyidagi g‘oliblar aniqlandi:

Birinchi o‘rin - Azimova Dilafruz Alamxon qizi, 88 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Bank ishi ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, BD-92 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: M. Tashxodjaev– Fakultet dekani).
Ikkinchi o‘rin - Karimov Abdulhakim Abdulsayyodovich, 64 ball, Korporativ boshqaruv fakul'teti, Korporativ boshqaruv ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, KB-41 guruhi talabasi, (Ilmiy rahbari: K. Tangriev – Jismoniy madaniyat kafedrasi o‘qituvchisi).
Uchinchi o‘rin - Fayzullaev Davronbek Dilmurodovich, 67 ball, Korporativ boshqaruv fakul'teti, Menejment ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, MNP-92 guruhi talabasi, (Ilmiy rahbari: K. Tangriev – Jismoniy madaniyat kafedrasi o‘qituvchisi).

 

V. “Yilning eng faol ijodkor talabasi” nominasiyasi bo‘yicha quyidagi g‘oliblar aniqlandi:

Birinchi o‘rin - Murodxonov Muxammadsodiq Muzaffarxon o‘g‘li, 84 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Korporativ boshqaruv ta'lim yo‘nalishi, 3-kurs, KB-61 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: M. Umarxodjaeva–Korporativ boshqaruv kafedrasi mudiri).
Ikkinchi o‘rin - Abdullazizov Abdulmalik Sherzod o‘g‘li, 69 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Korporativ boshqaruv ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, 3-kurs, KB-61 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: A. Ismoilov–Korporativ boshqaruv kafedrasi katta o‘qituvchisi).
Uchinchi o‘rin - Baxrombekov Fayoziddin Najmiddin o‘g‘li, 67 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Menejment ta'lim yo‘nalishi, 3-kurs, KB-61 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: R. Karlibaeva–Korporativ boshqaruv kafedrasi professori).


VI. “Yilning eng faol bloger talabasi” nominasiyasi bo‘yicha quyidagi g‘oliblar aniqlandi:

Birinchi o‘rin - Karimov Abdulhakim Abdulsayyodovich, 81 ball, Korporativ boshqaruv fakul'teti, Korporativ boshqaruv ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, KB-41 guruhi talabasi, (Ilmiy rahbari: Ilmiy rahbari: M. Umarxodjaeva – Korporativ boshqaruv kafedrasi mudiri).
Ikkinchi o‘rin - Ataev Islom Ilhom o‘g‘li, 68 ball, Korporativ boshqaruv fakul'teti, Korporativ boshqaruv ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, KB-92 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: A. Ismoilov–Korporativ boshqaruv kafedrasi katta o‘qituvchisi).
Uchinchi o‘rin - Baxrombekov Fayoziddin Najmiddin o‘g‘li, 67 ball, Korporativ boshqaruv fakul'teti, Menejment ta'lim yo‘nalishi, 3-kurs, KB-61 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: R. Karlibaeva–Korporativ boshqaruv kafedrasi professori).

 

VII. “Yilning eng namunali tadbirkor talabasi” nominasiyasi bo‘yicha quyidagi g‘oliblar aniqlandi:


Birinchi o‘rin - Kaxxarova Madina Muzaffarovna, 89 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar yo‘nalishi, 3-kurs, MO-02 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: N. Ismoilova – jahon iqtisodiyoti kafedrasi mudiri).
Ikkinchi o‘rin - Ataev Islom Ilhom o‘g‘li, 68 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Korporativ boshqaruv ta'lim yo‘nalishi, 4-kurs, KB-92 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: A. Ismoilov–Korporativ boshqaruv kafedrasi katta o‘qituvchisi).
Uchinchi o‘rin - Rahimboeva Begoyim Doniyor qizi, 63 ball, Korporativ boshqaruv fakulteti, Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar ta'lim yo‘nalishi, 3-kurs, MO-02 guruhi talabasi (Ilmiy rahbari: A. Zikriyoev – jahon iqtisodiyoti kafedrasi katta o‘qituvchisi).

Birinchi, ikkinchi va uchinchi o‘rinlar egallagan talabalarning hujjatlari yig‘ma jildi tanlov nizomi talablari asosida tayyorlanib, Universitet bosqichi tanlov komissiyasiga topshirildi.

 

- - -